Jednou z nejdůležitějších součástí vaší elektrokoloběžky či elektrického kola jsou vaše pneumatiky, i když je jejich význam často přehlížen. 

Udržování správného tlaku pneumatiky má v první řadě zásadní vliv na bezpečnost jízdy. Se správně nahuštěnými pneumatikami bude koloběžka stabilní a snadněji ovladatelná. Zejména při nedostatečném tlaku se může stabilita koloběžky snížit a zhorší se ovladatelnost, což může vést k nebezpečným situacím, jako jsou pády a nehody.

Správný tlak v pneumatikách také zajišťuje optimální výkon přenosu hnací energie na kola. Při nedostatečném tlaku se zvyšuje tření mezi pneumatikou a povrchem, což znamená, že je k jízdě potřeba vynaložit vyšší výkon. V konečném důsledku to snižuje dojezd na jedno nabití. Naopak při nadměrném tlaku může dojít k opotřebení pneumatiky a zkrácení její životnosti.

Správný tlak v pneumatikách pomáhá udržovat jejich optimální tvar, což snižuje opotřebení i riziko defektu a prodlužuje životnost pneumatik. Z těchto důvodů je důležité pravidelně (nejméně jednou za dva až tři měsíce, raději ale častěji) kontrolovat tlak v pneumatikách elektrické koloběžky a udržovat ho na úrovni doporučené výrobcem.

Prakticky u všech koloběžek o rozměrech 8-12" výrobci doporučují tlak 50 PSI. Některé měřáky a kompresory však udávají tlak v barech a v takovém případě kola nafukujte na 3-3,5 barů. V případě jiného doporučeného tlaku platí, že 1 PSI odpovídá zhruba 0,0689 barům a 1 bar odpovídá 14,5 PSI.

Optimální tlak v pneumatikách podle modelů: